Počasí Mauricius

Protože se Mauricius nachází na jižní polokouli, očekávejte spíše opačné podnebí než v Evropě. Počasí na Mauriciu je velmi nestálé a těžko se dá s přesností určit období dešťů a sucha. Pršet může kdekoliv na ostrově a v kterýkoli den v roce. Průměrná roční teplota je na ostrově 27°C.

Hlavní turistická sezóna na Mauriciu začíná od poloviny září a trvá až do poloviny května.

Předpověď počasí na Mauriciu

Mrknout na aktuální předpověď

Léto na Mauriciu

Tropické léto na Mauriciu začíná od listopadu a trvá až do dubna. Teploty se v tomto období pohybují ve dne okolo 31°C a výše a v noci klesají na 22 °C. Nejtepleji bývá na ostrově od ledna do dubna.

Období od listopadu do února je dobou cyklónů. Cyklóny, které se přeženou přes ostrov se vyskytují pouze každých 15 let, ale cyklóny v okolí ostrova však přinášejí na Mauricius bouřkové počasí. V tomto období je tak nutné počítat s tím, že vás může potkat silný déšť a bouřky

S deštěm souvisí i vysoká vlhkost vzduchu, která je vysoká během celého roku. Nejvyšší vlhkost (až 90%) se vyskytuje v centrální části ostrova, na ostatním území a na pobřeží vlhkost dosahuje 75%.

Teplota moře je na Mauriciu příjemná po celý rok a běžně dosahuje až 28°C.

Zima na Mauriciu

Teplotní rozdíly mezi létem a zimou nejsou na Mauriciu, díky jeho poloze nijak výrazné. V zimě (tj. od července do října) jsou zde teploty o několik stupňů nižší a v průměru se pohybují okolo 24°C přes den a okolo 16 – 18°C v noci. V zimě málokdy teploty přesáhnou 28°C. Počasí je však příjemnější a bývá méně vlhko. Velmi teplými měsíci bývá září a říjen.
Teplota moře může být o pár stupňů nižší než v létě, ale přesto je voda stále příjemná.

Rozdíly v počasí

Počasí na severu ostrova bývá často odlišné než na severu. V jeden den tak může být počasí v jednotlivých částech ostrova výrazně odlišné.
Například na náhorní plošině (v oblasti Curepipe) bývají teploty o několik stupňů nižší než na pobřeží. Ve vnitrozemí je tak obecně chladněji než na pobřeží.
V centrální části ostrova lze očekávat období dešťů od ledna do února. Východní pobřeží je v tomto období mnohem sušší.

Nejvhodnější období pro dovolenou na Mauriciu

Mauricius můžete díky jejich ideální poloze navštívit prakticky po celý rok. Jen některá období jsou více vhodnější pro provozování různých aktivit než jiná. Například pokud se chcete věnovat potápění, šnorchlování nebo plavání je vhodné navštívit Mauricius od prosince do března kdy je průzračnost vody nejvyšší.

Protože je zdejší podnebí vlivňováno jihovýchodními pasátovými větry, fouká zde vítr po celý rok. Nicméně pro surfování jsou nejlepší podmínky v období od června do srpna. Od října do dubna jsou zas skvělé podmínky pro hlubomořský rybolov.

Pro pěší turistiku je zase vhodnější sušší období, vydejte se sem v říjnu nebo v listopadu.

Jaký je váš názor?