Půjčení auta na Mauriciu a dopravní předpisy

Na Mauritiu se nachází několik autopůjčoven, většinu z nich nalzenete ve velkých městech nebo turistických střediscích.
K půjčení automobilu budete potřebovat platný mezinárodní řidičský průkaz platný alespoň 1 rok, cestovní pas. Některé půjčovny požadují dosažení minimální věkové hranice, která je stanovena na 21 nebo 23 let. Některé autopůjčovny akceptují věk 18.

Ceny se liší v závislosti na společnosti a typu automobilu, obvykle ale pohybují v rozmezí 450 RS až 1500 RS za den. V některých autopůjčovnách si můžete pronajmou auto i s řidičem.
Automobil obdržíte s plnou nádrží a splnou jí také vracíte. Za automobil se většinou platí předem.

Pokud chcete mít připravené auto již při příletu na ostrov, můžete si auto zarezervovat již před odletem z domova.
Relativně bezpečné jsou známé autopůjčovny jako ADA Location de Vehicles, Europcar, National Car Rental nebo Budget Rent A Car.

Auto si kromě oficiálních autopůjčoven můžete půjčit i od místních obyvatel. Pronájem auta vás vyjde asi o polovinu levněji, ale počítejte s tím, že nebudete pojištění.

Dopravní předpisy

Na Mauritiu se jezdí po levé straně vozovky, platí přednost z prava. Maximální povolená rychlost mimo obec je 80 km/h a v obci 50 km/h. Mezinárodní letiště a hlavní město spojuje čtyřproudá dálnice.

Silniční síť je na ostrově relativně dobrá, nicméně jejich stav není zrovna perfektní. Ideální to zde není ani s dodržováním dopravních předpisů, ty se v praxi příliš nedodržují. Místní řidiči nepatří k zrovna mezi nejlepší, často překračují rychlost, riskantně předjíždějí a často tak způsobují dopravní nehody. Ve městech je řízení vzhledem k hustému provoz nepříjemné.
V noci není řízení bezpečné a proto se nedoporučuje. Značení bývá často nedostačující a snadno zabloudíte. Výhodné je pronajmout si auto i s řidičem znalým místních poměrů.

Zvýšené opatrnosti je třeba dbát před chodci, psy a dalšími překážkami, které se na silnicích běžně vyskytují.
Benzinových stanic není na ostrově příliš mnoho, proto si dávejte pozor na stav své nádrže.

Jaký je váš názor?