Mauricius ubytování a ceny

Na Mauriciu naleznete ubytování všeho druhu, bude tak záležet jen na vás, zda dáte přednost komfortnímu ubytování v hotelu, výhodnějšímu ubytování v penzionu nebo bungalovu anebo zda se necháte ubytovat v soukromí.

V turisticky rušném období tj. červenec, srpen, prosinec, leden a svátky (Vánoce, Velikonoce) raději ubytování včas zarezervujte a počítejte s tím, že jsou ceny o něco vyšší než v jiných měsících.

Při rezervaci v hotelech a penziónech se vždy informujte na cenu i s taxou, která se připočítává k ceně.

Ceny ubytování na Mauriciu

Ceny za ubytování se mohou lišit podle sezóny, lokality, poskytováných služeb a také podle délky pobytu. Nejdražší jsou hotely přímo na plážích, ale i zde se dají získat různé slevy a výhody, takže se nezapomeňte včas informovat. Obecně platí, že čím delší bude váš pobyt v hotelu, tím bude cena za 1 noc výhodnější. Vyplatí se tak po celou dobu pobytu zůstat v jednom hotelu a ostrov poznávat například zapújčeným automobilem. Přibližně ale počítejte s cenou kolem 2000 Kč za noc v komforním hotelu.

Omrknout ubytování on-line

Hotely na Mauriciu

Většina hotelů se nachází přímo na pláži a svým hostům poskytují všechny potřebné služby. Největší kategoii tvoří hotely střední a nejvyšší třídy. Svým hostům poskytují veškerý servis, od vybraných sportů zdarma, lázní a obchodů až po nabídku různých výletů.

Přes cestovní kancelář stravování obvykle probíhá formou polopenze (která obsahuje snídani a večeři, většinou formou bufetu) nebo formou programu all inclusive. Při rezervaci přes ubytovací portály je ubytování bez stravy, případně si můžete dokoupit snídani.

Absolutní luxus a prvotřídní servis nabízejí mezinárodní hotely. Tyto nejluxusnější hotely se nacházejí v nejkrásnějších lokalitách kolem celého ostrova. K těmto luxusnějším hotelům patří například One & Only Resorts, Beachcomber nebo Naiade.

V menších hotelech bývají ceny obvykle příznivější a cenově jsou srovnatelné s ubytováním v penzionech. Levnější hotely jsou velmi oblíbené zejména u místních obyvatel a Indů z Jihoafrické republiky.

Penziony

Penziony patří k levnějšímu typu ubytování než jsou hotely. Většina penzionů se nachází stejně u pláže a tak mohou poskytovat stejné podmínky jako plážové hotely, navíc za výhodnější cenu. V penzionech se dostanete také do bližšího kontaktu s místními, kteří vám váš pobyt jistě mile zpestří. V posledních letech vzniká stále více penzionů zejména v severní části ostrova.

Chambres d´hotels

Na Mauritiu se stává stále více oblíbené ubytování v místních rodinách. Tento způsob ubytování je mnohem levnější alternativou hotelů a navíc poznáte skutečný život na ostrově. V některých rodinách si můžete připlatit také za stravování.

Kempy

Kempování je na Mauriciu trochu problematické. Oficiálně zde žádné kempy nejsou a kempovat můžete pouze na státních pozemcích. Na možnost kempování se ale můžete zeptat třeba v některých penzionech. Některé levnější penziony totiž nechávají turisty kempovat nebo stanovat na své zahradě. Kempování ve volné přírodě není příliš bezpečné.

Bungalovy a apartmány

Další možností je ubytování v bungalovech a apartmánech. Bungalovy a apartmány jsou různě velké a jsou také různě vybavené. Některé jsou vybaveny kuchyňku, klimatizací nebo i televizí.

Jaký je váš názor?