Zdravotní problémy v Tunisku

Protože Česká republika nemá s Tuniskem sjednanou dohodu o zdravotním pojištěním, na základě které by vám byla poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny, doporučueme uzavřít před cestou do Tuniska kvalitní zdravotní pojištění pro zahraniční cestu.

Kvalitní cestovní pojištění AXA

Získat 55% slevu na cestovní pojištění

Lékařská pomoc

Zdravotnictví je v Tunisku obecně na slušné úrovni, nemocnice ve velkých městech odpovídají evropskému standardu a lékařský personál je obvykle na vysoké profesionální úrovni. Soukromých a státních zdravotnických zařízení je v zemi dostatek.

V případě, že budete potřebovat lékařskou pomoc, obraťte se na hotelovou recepci, která vám přivolání lékaře zajití. Většina hotelů má uzavřenou smlouvu s lékařem, který vám bude v případě zdravotních komplikací ihned k dispozici. Cena za lékařské ošetření v hotelu nebo ve zdravotnickém zařízení se pohybuje okolo 40 tuniských dinárů. Samozřejmě platí, že čím náročnější bude lékařský zákrok, tím bude částka vyšší. Po lékaři vždy požadujte potvrzení o zaplacení lékařského ošetření a léků, které po návratu do ČR předložte pojišťovně s kterou jste uzavřeli cestovní pojištění k proplacení.

Lékárny

Běžné léky koupíte bez problému v lékárnách bez lékařského předpisu. Lékárny jsou velmi dobře dostupné a zásobené. Ve většině měst naleznete lékárny s nepřetržitou otevírací dobou. Lékárnu poznáte podle znaku hada na zeleném pozadí.

Očkování

Do Tuniska není vyžadováno žádné očkování. Pro pohyb v méně kultivovaných oblastech je doporučené očkování proti hepatitidě A a B a proti tetanu.

Hygiena

V turistických střediscích problémy s hygienou obecně nejsou. Zdejší restaurace a hotely dodržují vysokou úroveň hygieny, přesto je turistům doporučováno pít vodu pouze balenou. Voda z kohoutku je sice pitná, ale kvůli odlišnému bakteriálnímu složení vás mohou postihnout žaludeční problémy. Před odjezdem do Tuniska s sebou nezapomeňte na dostatečnou zásobu obvyklých léků, včetně těch proti průjmům (např. Endiaron nebo Smecta).

Důležitá telefonní čísla
Lékařská záchranná služba: 190
Lékařská pohotovost: 71781000

Jaký je váš názor?