Zdravotní péče v Turecku

Léky a lékárny v Turecku

Turecké lékárny jsou léky poměrně dobře vybaveny a naleznete je ve všech turistiských střediscích a větších městech. Každá cestovatelská lékarnička by měla obsahovat léky protipůjmové léky (např. Reaces, Endiaron, nejlépe ale zabírají přímo místní léky, které jsou běžně dostupné ve všech lékárnách např. Diafuryl a Lopermid), léky proti horečce(Anopyrin, Paralen), analgetika (ibalgin), antihistaminika na zklidnění při poštípán (Dithiaden, Fenistil), oční kapky (Opthalmoseptonex), desinfekci, léky na spáleniny (Panthenol gel), náplasti, teploměr, obynadlo, mast na hnisající rány (Framykoin), mast proti kožním mykózám (Canesten), mast na otoky (Ketazon, Yellon), dezinfekční sprej (Septonex, Jodisol), repelent, balzám na rty, Léky by měly být převáženy v originálních obalech. První pomoc je většinou poskytována přímo v hotelu, náročnější ošetření raději přenechejte privátnímu lékáři. Privátní lékařská péče je v Turecku na vysoké úrovni. Nezapomentě na dobré zdravotní pojištění.

Nemocnice a kontakty

Čeští občané mají v akutním případě právo na základě dohody mezi ČR a Tureckem na bezplatné zdravotní ošetření ve státních zdravotnických zařízeních případně na následné proplacení provedených ošetření. Pro takový případ je nezbytné, aby si český občan opatřil pro cestu do Turecka formulář zdravotní pojišťovny CZ/TR 111 a evropský průkaz zdravotního pojištění. Dohoda se však nevztahuje na náklady repatriace (náklady na převoz do vlasti) a zahrnuje spolúčast např. na placení léků 20 % z ceny, 8 lir za každé Lékařské ošetření ve státní nemocnici atd. Uschovávejte si oiginální doklady o zaplacení veškerých nákladů, zdravotní pojišťovna v ČR pak posoudí, zda máte nárok na jejich vrácení. V praxi se tedy mohou objevit problémy při proplácení lékařského zákroku.

Zdravotní pojištění do Turecka

Doporučujeme proto před cestou do Turecka sjednat kvalitní zdravotní pojištění na dobu pobytu v Turecku. Výhodou takového pojištění je, že se vztahuje i na ošetření v soukromých zdravotních zařízeních, jejichž úroveň je velmi vysoká a odpovídá evropskému snadardu. Soukromá lékařská zařízení mívají otevřeno od 9. do 21. hodiny

Kvalitní cestovní pojištění AXA

Získat 55% slevu na cestovní pojištění

Jaký je váš názor?