Rum Don Papa – král sladkých rumů z Filipín

Filipíny jsou nádhernou zemí, která produkuje skvostné rumy. Pojďte se seznámit s rumem Don Papa, který právem patří mezi nejprodávanější rumy v Česku, ale patří i mezi nejlepší světové rumy. Prozradíme vám, proč je rum Don Papa u nás tak oblíbený, jak chutná nebo kde můžete Don Papa v akci koupit.

Je vyráběn z prvotřídní třtiny a odpočívá v pečlivě vybraných dubových sudech až 7 let.

Jaký je příběh rumu Don Papa?

Rum Don Papa sice nepatří mezi značky s mnohaletou tradicí, jako je to obvyklé třeba u kubánských rumů. Značka byla založena až v roce 2011, přesto si za poměrně krátkou dobu dokázala získat přízeň velkého počtu milovníků rumů po celém světě, ale i rumových znalců.

Nejlepší rumy světa - Rum Don Papa

Don Papa znamená v překladu pantáta. Když si totiž prohlédnete etiketu lahve, můžete si na ní všimnout právě staršího pána. Etiketa tím vzdává hold filipínskému bojovníku za nezávislost, filipínskému revolucionáři známému jako Papa Isio.

O rumu Don Papa

Jak už víte, rum Don Papa je sedmiletý filipínský rum. Zraje ve filipínských sklepích v dubových sudech po bourbonu (které jsou pouze jednou plněné) a v sudech z amerického bílého dubu. Rum je vyráběn z jedné z nejsladších odrůd cukrové třtiny na světě, která má na úpatí aktivní sopky Mt. Kanlaon unikátní podmínky. Na doslazení rumu se přidává ještě melasa.

Jak rum Don Papa chutná?

Don Papa si svou oblibu získal díky své ovocné vůni a příjemně nasládlé chuti s tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce.

Jak si rum Don Papa vychutnat

Don Papa bude dobrým společníkem k samostatnému popíjení při pokojové teplotě. Již po prvních doušcích ucítíte ovoce s tóny vanilky, které vám utkví v paměti. Vychutnejte si ho ve sklenici s velkou kostkou ledu.

Oceněná lahev

Lahev Don Papa získala ocenění na řadu mezinárodních soutěží za originální etiketu a design lahve. Všimli jste si někdy, že na etiketě je zobrazeno téměř 50 zvířat?

Don Papa jako dárek

Rum Don papa je skvělým tipem na dárek, určitě s ním uděláte radost nejednomu milovníku rumů. Díky své sladké chuti bude navíc chutnat i ženám. Don Papa můžete koupit i v dárkové tubě nebo jako miniaturu. Kromě klasiky je k dostání i Don Papa v limitované edici.

Don Papa v akci

Cena rumu Don Papa je s ohledem na jeho prvotřídní kvalitu velmi přijatelná. Pořídíte ho do 1000 Kč. Mrkněte do e-shopů Alkohol.cz nebo Topalkohol.cz, kde často mívají Don Papa v akci.

5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?