Seznam věcí na dovolenou

Jakýkoliv odjezd na více než pár dní většinou provází panická otázka: Co s sebou?  Máme pro vás několik rad a tipů na seznam věcí na dovolenou spolu s fotkami a jednoduchým návodem jak to celé zvládnout a ještě si něco hezkého přikoupit na pohodlnější cestování.

V první řadě je potřeba mít v balení pořádek, ještě než sáhnete na cokoliv, co půjde do kufru nebo batohu.

:-)

Seznam věcí na dovolenou - užitečné appky

Máte-li zařízení od Applu - Mac nebo iPhone, spusťte si aplikaci Připomínky a vytvořte si svůj seznam věcí na dovolenou s názvem destinace a rokem a jdeme na to.

apple-pripominky-cestujsnadno-cz

Máte-li Android a používáte prohlížeč Chrome, doporučujeme v Google Play stáhnout aplikaci od Google s názvem Google Keep. Jedná se o vynikající připomínkovník pro Android a Chrome (nainstalovat do Chrome můžete zde).

googleplay-icon-download-cestujsnadno

Jdeme na to

Ujasněte si jakého rázu bude vaše cesta a jaké jsou limity letecké společnosti pro zavazadla.

Pokud povolená váha nebyla zobrazena při nákupu letenky, podívejte se přímo na webové stránky aerolinky, se kterou poletíte. Tam bezpečně najdete váhu i rozměry. Někde může být místo váhy limitem velikost zavazadla.

TIP

Kde koupit zavazadla?

Na e-shopu www.cabinmax.com snadno zjistíte, jestli je zavazadlo podporováno danou leteckou společností a můžete je zde rovnou zakoupit. Cestovní batohy v hodnotě 60 GBP.

Pokud cestujete s hlavním zavazadlem a menším batohem jako my, limit pro větší zavazadlo bude 15 - 30 kg, to samozřejmě dává prostor pro více věcí a výzva je tak o něco menší, ale s jídlem většinou roste chuť :-).

Hlavní zavazadlo doporučujeme vybrat na kolečkách (ideálně 4 kolečka) s vysouvacím madlem a odolnou látkou, na které lze v případě potřeby zapnout i batoh a tak máte volnou ruku i záda.

samsonite-cestujsnadno-cz

Co vzít do batohu na palubu?

vše co má v sobě baterii by mělo být na palubě s vámi, u některých aerolinek jako Emirates je to dokonce povinnost.

TIP
 • powerbanka / více v našem článku zde
 • nabíječka na mobilní telefon
 • cestovní adaptér
 • náhradní tričko, ponožky, spodní prádlo - v případě pozdějšího dodání zavazadel se po delším letu velmi hodí
 • kartáček na zuby (pokud cestujete více než 12 hodin, bude se hodit)
 • cestovní peněženka Belroy
 • do pouzdra Bellroy: cestovní pas, cestovní platební kartu Revolut, peníze rozdělte na polovinu s peněženkou, popřípadě otevírák na iPhone a předplacenou kartu operátora, kam jedete. Propiska je umístěna přímo v pouzdru od výrobce Bellroy.
 • pro jistotu vytištěné vouchery na hotely popřípadě do půjčovny aut
 • notebook nebo tablet
 • neberte si z domova tekutiny (pasty) s obsahem nad 100ml, budete ji muset vyhodit při kontrole do letadla.
 • my osobně ještě pro delší cesty bereme záhlavní polštář do letadla, který ale v případě potřeby můžete koupit přímo na letištích
 • GoPro kamerka, foťák, paměťové karty

Co dát do cestovního zavazadla?

Nevíme, co všechno potřebujete vy osobně, ale poradíme vám alespoň základní systém balení. Seznam věcí na dovolenou vytvářejte jako když se ráno oblékáte. V potaz berte i podnebí destinace a účel cesty, to může napovědět kolik kusů daného typu oblečení bude třeba. Nezapomeňte na krém na opalování.

Bon Voyage! :-)

5/5 - (9 hlasů)