Kde koupit testy na covid pro firmy?

Od 3.3.2021 vláda schválila povinné testování ve firmách na covid-19. Firmy mohou testovat pomocí antigenních testů prostřednictvím závodního lékaře, externího poskytovatele ale i v rámci samotestování. Máme pro vás tip na schválené testy na covid pro firmy.

15% sleva na COVID testy Wantai na Pilulka.cz

Slevový kód - 15% na Covid testy Wantai, schválené MZČR pro samotestování. Platí pro minimální hodnotu objednávky 1000 Kč. Kupon vložte v košíku do políčka "Máte dárkový poukaz?".

Platí pouze do 30.4.2021

Mrkněte, jaké testy jsou dostupné pro testování zaměstnanců v lékárnách a e-shopech.

1

Lízátkový test ze slin: 2019-nCoV Ag Saliva Rapid Test Card

Firmy si oblíbily testování zaměstnanců pomocí tzv. lízátkového testu V-Chek. Testování s ním je velmi snadné, funguje na základě unikátní metody antigenní testování na koronavirus ze slin. Stačí vložit "lízátko" na 90 sekund do úst, zacvaknout do pouzdra a do 15 minut zjistíte výsledek. Lízátkový test odhalí i nové mutace koronaviru. Z lékáren ho nabízí např. pilulka.cz nebo dmax.cz. K dostání je ve velkém balení po 20 kusech. Cena jednoho testu vyjde na 190 Kč. Velmi oblíbený je tento test v Rakousku, Německu, Itálii nebo Španělsku. Přesnost je více než 95%.

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví je test V‑Chek 2019‑CoV antigen test povolen pro použití k sebetestování (domácí použití).

2

Výtěrový test z nosu: Safecare Covid-19 antigenní Rapid test

Tento test je určen pro testování výtěru z nosu nebo z nosohltanu zejména během akutní fáze infekce. Výsledek testu je k dispozici do 15 minut. Balení obsahuje 25 kusů. Jeden kus vyjde v lékárně pilulka.cz na cca 132 Kč.

Tyto testy získaly výjimku MZČR a jsou schváleny pro samotestování. Na tyto testy se vztahuje příšpěvek zdravotní pojišťovny až 240 Kč za celkem 4 testy na zaměstnance a měsíc.

3

Covid rychlotest ze slin 20 ks LUNGENE

Jedná se o antigenní COVID-19 ze slin pro testování ve firmách a na úřadech dle pravidel MZ ČR. Odběr vzorku slin není spojen s nepříjemnými pocity, jako při odběru vzorku z krku nebo nosohltanu. Sensitivita testu je 98%.

Test je možné používat k samotestování dle výjimky pro Antigenní testy vydané MZČR podle § 4 ODST. 8 NAŘÍZENÍ VLÁDY Č. 56/2015 SB.

4

Test z přední části nosu Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test - 25 ks

Na e-shopu Pilulka.cz můžete koupit Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test, který byl schválený Ministerstvem zdravotnictví pro samotestování. Testy jsou dostupné v balení po jednom kuse i ve velkém balení po 25 kusech. 1 balení koupíte za cca 189 Kč. Snadné testování umožňuje použití tohoto testu jak v nemocnicích a odběrových místech, tak i na letištích, v dopravě, hotelích či firmách.

Test je možné používat k samotestování dle výjimky pro Antigenní testy vydané MZČR podle § 4 ODST. 8 NAŘÍZENÍ VLÁDY Č. 56/2015 SB.

Flowflex test z pření části nosu
5

Test ze slin: REALY TECH Novel Antigen Rychlotest na koronavirus

Pro testování zaměstnanců je schválený i test REALY TECH Novel Antigen. Tento test je určený pro samotestování ze slin. Výsledek testu je k dispozici do 10 minut. Koupit ho můžete např. v e-shopu lekarna.cz za cca 179 Kč.

Test je možné používat k samotestování dle výjimky pro Antigenní testy vydané MZČR podle § 4 ODST. 8 NAŘÍZENÍ VLÁDY Č. 56/2015 SB.

Více informací o samotestování, zjistíte zde: průvodce samotestováním.

Jaká je výše příspěvku na testování zaměstnanců?

Pokud bude zaměstnanec testování v POC antigenních centrech, je vyšetření plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. V případě samotestování může zaměstnavatel nebo OSVČ čerpat příspěvek 60 Kč od zdravotní pojišťovny na 1 test za zaměstnance. Celkem pojišťovna proplatí 240 Kč za 4 testy na zaměstnance za měsíc z fondu prevence.

Firma nebo OSVČ vystaví 1x za měsíc přehled zaměstnanců firmy nebo OSVČ, kteří absolvovali sebetestování a předloží ho k proplacení zdravotní pojišťovně.

Jakými testy je možné testovat zaměstnance?

Aby firmy mohly čerpat příspěvek na testování, je nutné testovat pouze antigenními testy, které získaly výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Seznam antigenních testů, pro které vydalo ministerstvo výjimku podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. naleznete na tomto odkazu. Seznam je průběžně aktualizován.

Kde je možné koupit testy na covid pro firmy?

Firmy mohou tyto testy pořídit přímo od distributora nebo pokud je to možné, např. v lékárně. Důležité je, aby test obsahoval český návod a uschovali jste si fakturu pro případnou kontrolu od zdravotní pojišťovny.

4.9/5 - (22 hlasů)

Jaký je váš názor?