Jaký rum se pije na Kubě? Tip na nejlepší kubánský rum

Kubánské rumy jsou známé po celém světě pro svou kvalitu a nezaměnitelnou chuť a vůni. Kubánské rumy se hodí do míchaných nápojů jako Cuba Libre, Mojito neb Daiquiri ale můžete je popíjet i samostatně. Máme pro vás tipy na nejlepší kubánský rum, který stojí za to ochutnat a poradíme, kde je u nás levně koupit.

Nejlepší kubánský rum, který musíte ochutnat

1

Legendario Elixir De Cuba 7y

Legendario Elixir De Cuba 7y patří mezi nejprodávanější kubánské rumy u nás. Vyrábí na kubě již od roku 1945, ale podle kubánských zákonů ho není možné označit za rum, protože musí obsahovat méně než 20 gramů cukr na litr. To u Legendaria neplatí, protože narozdíl od jiných kubánských rumů vyniká bohatou sladkou chutí. Díky tomu je oblíbeným rumovým likérem i u žen.

Jak Legendario chutná?

Legendario se vyrábí z nejlepší cukrové třtiny a díky macerovaným rozinkám má jemné aroma a chuť. K rozinkám se přidávají tóny karamelu a pomerančů.

Skvěle se hodí do míchaných nápojů, ale můžete si ho vychutnat i samostatně. Pokud vám chutnají sladké rumy, jednoznačně doporučujeme vyzkoušet Legendario.

2

Matusalem Gran Reserva 15y

Rum Matusalem Gran Reserva je dalším super prémiovým kubánským rumem a patří mezi ty nejkvalitnější a nejlepší kubánské rumy. Na Kubě se začal vyrábět již od roku 1872 a to metodou solera, ale po kubánské revoluci museli majitelé uprchnout do zahraničí. Dnes se Matusalem vyrábí v Dominikánské republice, ale nadále se svým stylem hlásí ke kubánským rumům. K dostání je jak v lahvi o objemu 0,7l tak i v 1l.

Jak Matusalem chutná?

Jeho chuť je bohatá a hladká se suchou a kořenitou příchutí a sladkou dochutí.

3

Rum Mulata

Chcete ochutnat nejlepší kubánský rum, který se na Kubě vyrábí? Pak musíte zkusit rum Mulata. Pro svou kvalitu a chuť si Mulata získala uznání jak na Kubě, tak i ve světě. Je to i díky tomu, že je stáčen přímo na Kubě.

Jak Mulata chutná?

Mulata se od tradičních kubánských rumů liší sladkou chuť a chutí rozinek. Má velmi ojedinělý buket, autenticky kreolský.

4

Bacardi Reserva Limitada

Bacardi Reserva Limitada je vrcholným kouskem od Bacardi, jde o nejvyšší řadu. Původně se prodával pouze v dárkovém obchodě lihovaru Bacardi. Je vhodný k samostatnému popíjení a skvěle se hodí ke kubánským doutníkům. Zraje v amerických sudech z bílého dubu po dobu 10 až 16 let.

Jak chutná Bacardi Reserva Limitada?

Tento rum má bohatou, jemnou chuť s nádechem vanilky, dubu a sušeného ovoce.

5

Havana Club Anejo Especial

Havana Club patří k nejznámějším značkám kubánského rumu na Kubě a na celém světě. Rumy Havana Club se začaly vyrábět v roce 1878 a jejich centrem se stalo město Santa Cruz del Norte.

Značka Havana Club je úzce svázaná s kubánskou kulturou a Kubánci jsou na ni pyšní jako na skutečnou národní ikonu. Doporučujeme ochutnat 5-letý rum Havana Club Anejo Especial zrající ve starých sudech a následně v mladých sudech.

Jak Rum Havana Club Anejo Especial chutná?

Havana Club Anejo Especial je při ochutnání lehký a vyvážený, s jemně sladkým přívlastkem. Jeho vůně tvoří příjemně sladká směs vanilky, karamelu a kakaa. Jeho chuť výborně vynikne například v long drinku Cuba Libre.

6

Havana Club Gran Reserva

Pokud chcete ochutnat něco speciálního, musíte vyzkoušet vzácný patnáctiletý rum Havana Club Gran Reserva. Rum vznikl pečlivým výběrem nejlepších stařených kubánských rumů a za svou mimořádnou chuťovou kvalitu vděčí dlouhému a komplexnímu zrajícímu procesu. Podle některých znalců jde o nejlepší rum na Kubě, ale i nejlepší rum na světě.

Vyrábí se v limitované edici pro omezený počet nadšenců.

Jak chutná Havana Club Gran Reserva?

Po otevření lahve ucítíte ovoce, med, švestky a fíky. Díky výjimečné kvalitě procesu zrání je dosaženo absolutní absence chuti alkoholu, vysoké jemnosti tříslovin a výrazně ovocného aroma.

7

Pacto Navio

Dalším nejlepší kubánský rum, který je u nás oblíbený je Pacto Navio dozrávající v sudech po sladkém dezertním vínu Sauternes. Tento rum také spadá pod značku Havana Club a je blendem 10 kubánských rumů. Jeho tradice sahá až do doby kolonialismu.

Jak chutná Pacto Navio?

Chuť je vyvážená a kulatá se smetanovými tóny skořice, koření a citrusů. Ve vůni tohoto rumu je sušené ovoce s květinovými tóny, medu, vanilky a karamelu.

5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?