Tipy na levné Parkování u letiště Praha

Pokud odlétáte z Prahy a cestujete na letiště autem, možná řešíte otázku, kde sehnat levné a bezpečné parkování u letiště Praha. Víme, že náklady na cestu se mohou znatelně zvýšit právě díky ceně za parkování na letišti. Podívejte se proto na naše tipy, kde a jak sehnat nejlevnější parkování u letiště Praha.

Parkování na letišti Praha

Parkování  nedaleko terminálů

Nejlevnější parkování na letišti v Praze je na parkovišti D (PD Holiday). Parkoviště je kryté a hlídané a je vzdálené cca 10 minut chůze nebo 1 stanici autobusem od terminálů. V ceně je také odvoz k Terminálu 1, Terminálu 2 a zpět. Stačí zavolat řidiči, který pro vás přijede na zastávku před parkovištěm a doveze vás k terminálu. Cena za parkování na parkovišti PD Holiday je 790 Kč za týden.

Parkování u Terminálu 1 a Terminálu 2

Kromě parkoviště D můžete zaparkovat na dalších parkovištích, které se nacházejí přímo u terminálů, na Parkovišti A (PA Smart) nebo Parkovišti C (PC Comfort).

Parkoviště PA Smart se nachází u Terminálu 2 a cena je 990 Kč za týden.

Parkoviště PC Comfort se nachází u Terminálu 1 a cena je 1 290 Kč za týden.

Zjistit více o parkování na letišti

Parkování u letiště Praha

V okolí letiště se nachází několik soukromých hlídaných parkovišť. Tato parkoviště se většinou nachází několik kilometrů od letiště, ale v ceně je odvoz k terminálům a zpět na parkoviště. Zde jsou typy na některé z nich.

Parkia.cz

Parkoviště Parkia provozuje cestovní agentura Invia. Je vzdálené cca 7 minut jízdy autem od letiště. Naleznete ho na adrese U Prioru 884/4, Praha 6. Parkoviště je hlídané a oplocené. Nabízí nejlevnější ceny v okolí letiště. Standartně je cena za parkování na 7 dní 499 Kč. V ceně parkovného je také odvoz na letiště a zpět.

Tip: Pokud máte naplánovanou cestu několik měsíců dopředu, můžete parkovat již od 9 Kč za den. Cena se odvíjí od obsazenosti parkoviště, takže čím méně aut bude ve vámi poptávaném termínu na parkovišti, tím méně zaplatíte. Termíny, v jakých můžete parkovat od 9 Kč za týden si můžete prohlédnout přímo na hlavní straně parkia.cz. Podívejte se také na internetu po slevových kupónech.

Parkování u letiště Praha, Parkia.cz

Parkování u letiště Praha, Parkia.cz

Parkování můžete rezervovat on-line na parkia.cz

GoParking

GoParking je největším hlídaným parkovištěm v blízkosti letiště. Je vzdálené 3 minuty jízdy od terminálů. K dispozici je 2 100 parkovacích míst. Běžná cena za týden je 900 Kč.
Za kryté parkování je účtován doplatek 100 Kč za každé započaté 4 dny, ale není možné si ho rezervovat online. Samozřejmostí je přeprava zdarma mikrobusem k terminálům a zpět. Podívejte se na internetu po slevových kódech, můžete získat zlevněné ceny za parkování u letiště.

Parkování můžete rezervovat on-line na goparking.cz

Parkování R7

Levné parkování u letiště Praha nabízí také parkoviště Parkování R7. Je vzdálené 5 minut jízdy od letiště a nachází se u obce Makotřasy. K dispozici je celkem 98 míst, parkoviště je hlídané a oplocené. Cena za 1 týden je 600 Kč. V ceně parkování je i doprava na letiště a zpět.

Parkování můžete rezervovat on-line na parkovanir7.cz.

Parkvia.com

Porovnat ceny parkování a vybrat nejvhodnější nabídku parkování u nás i v zahraničí můžete také na stránkách parkvia.com.

Parkování zdarma nedaleko letiště

A poslední tip je pro ty, kteří se o svůj vůz nebojí a chtějí parkovat zdarma. Můžete zkusit zaparkovat na parkovacích místech, kde neplatí modrá zóna, např v ulici: Za Vokovickou vozovnou.
Zaparkovat zdarma můžete také u zastávky Na Padesátníku.

5/5 - (3 hlasů)