Inspirace na cesty: TOP 10 destinací, které v roce 2017 navštívit

Přemýšlíte, kam se vydat příští rok na cestu? Máme pro vás skvělou inspiraci. Cestovatelský portál Lonely Planet vybral nejlepší destinace pro rok 2017, které nesmíte při svých cestách vynechat.

10 top zemí pro rok 2017:
1. Kanada
2. Kolumbie
3. Finsko
4. Dominika
5 Nepál
6. Bermudy
7 Mongolsko
8. Omán
9. Myanmar (Barma)
10. Etiopie

Pojďme se blíže podívat na ty, které se umístily na předních příčkách:

Kanada

Kanada , top destinace pro rok 2017

Na prvním místě se umístila Kanada. Kanada je krásná zem a pro turisty byla vždy oblíbenou destinací, ale příští rok to bude podle Lonely Planet stát za to. A má k tomu hned několik důvodů. V roce 2017 budou v Kanadě probíhat velké oslavy k 150. výročí od založení konfederace. Kanaďané jsou navíc k turistům velmi přátelští a určitě vás potěší i slabý kanadský dolar.

Pravda, je to sice trochu z ruky, ale v Kanadě se nebudete nudit ani chviličku. Ať už navštívíte velkoměsta nebo přírodní oblasti.

Kolumbie

Kolumbie - Top destinace 2017

Kolumbie je destinací číslo 2. Většina si pod slovem Kolumbie vybaví drogy, drogové kartely, vysokou kriminalitu a zbraně. Ale žádný strach, doby, kdy se do Kolumbie vydal jen šílenec jsou již pryč :). Kolumbie vás nadchne svou kulturou, přírodou i pohostiností místních lidí.

Finsko

Finsko - Top destinace 2017

Nikoliv turisty oblíbené Norsko a Švédsko, stříbrnou medaily dostalo Finsko! Tato severská země se umístila na 3. místě. A jaké výhody skrývá? V roce 2017 bude slavit 100 let nezávislosti a bude hostit mistrovství světa v krasobruslení a světový šampionát v klasickém lyžování.

Je to země s extrémně nízkou kriminalitou, takže sem můžete i s dětmi a místní příroda váš prostě učaruje. Nikde jinde na světě nenajdete víc jezer, než ve Finsku. A zima tam není tak hrozná, jak se může zdát :). Návštěvy Finska určitě litovat nebudete!

Dominika

Dominika - Top destinace 2017

Na čtvrtém místě se umístil ostrovní stát v Karibiku - Dominika. Ale nepleťte si Dominiku s Dominikánskou republikou. Dominika je podle místích mnohem hezčím a divočejším místem. Jediným mrakodrapem, na který zde narazíte je palma.

To se ale má změnit, na rok 2018 je naplánována výstavba hotelových komplexů. Navštivte proto tento karibský ráj dokud je čas.

Chcete vědět víc?

Mrkněte na web LonelyPlanet
5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?