Tula Free to Grow – ergonomické nosítko na cestování i běžné nošení

Čeká Vás dovolená s miminkem a přemýšlíte o nosítku? Otestovali jsme ergonomické nosítko Tula Free to grow. Mrkněte, co se nám na něm líbí.

O nosítku pro svou dceru jsem začala poprvé uvažovat, když jsme plánovali dovolenou na Kanárských ostrovech. Potřebovala jsem něco, co mi nahradí kočárek na našich výletech po ostrově a bude se hodit do letadla i na letiště. Představa, že budu mít miminko 4,5 hodiny v letadle v náučí mě děsila. Na úvaz šátku nejsem úplně manuáně vzručná a tak jedinou možností bylo nosítko.
Prošla jsem spoustu recenzí o nosítkách a nakonec jsem se rozhodla pro nosítko Tula Free to Grow. Podmínkou bylo, že nosítko musí být ergonomické - po narození jsme bojovali s luxací kyčlí a i když v době, kdy jsem nosítko kupovala, měla malá kyčle už v pořádku, nechtěla jsem nic podcenit. V nosítku Tula totiž dítě sedí v přirozené poloze ve tvaru písmena M. V oblasti nohou je navíc nosítko extra vypolstrované, aby dítě mělo pohodlí.

Kdy zvolit nosítko Tula Free to Grow?

Protože jde o rostoucí nosítko, můžete ho používat již od narození (resp. od 3,2 kg) až do 20 kg (cca 4 let). Narozdíl od jiných nosítek, nemusíte u nosítka Tula Free to Grow používat novorozeneckou vložku.

Nosítko můžete pomocí cvočků na bederním páse nastavit celkem do tří velikostí podle věku dítěte. Šířka sedu se dá upravovat v rozsahu 13 - 38 cm.

Je super nejen na cestování, ale i na každodenní nošení do města, kde chcete mít volné ruce nebo na procházky do přírody, kde se nechcete v terénu trápit s velkým kočárkem.

Nosítko Tula Free to Grow Blossom

Nosítko Tula Free to Grow Blossom

Co se nám na nosítku Tula Free to Grow líbí?

Nosítko je z příjemného a prodyšného materiálu a snadno ho vyperete v pračce. Dokonce mu nevadila ani sušička, když jsem byla v časovém presu a potřebovala ho mít hned suché (výrobce to ale samozřejmě nedoporučuje).

Líbí se mi i design. Vybírat můžete z různých motivů a barev. Mě se nejvíc líbilo nosítko Tula Free to Grow v populární barvě Blossom, proti kterému neprotestoval ani Luky. Výhodou jsou polstrované ramenní popruhy, které snadno nastavíte podle své výšky a pasu. Jsem docela malá a bála jsem se, jestli mi nosítko nebude velké a jak v něm budu vypadat, ale v pohodě jsem ho nastavila jak na svou výšku 155 cm, tak i Lukyho výšku 185 cm. Váha dítěte se rovnoměrně rozloží mezi obě ramena a boky rodiče a nedochází tak k jejich zatížení páteře.

Dítě v nosítku můžete nosit ve 2 polohách, jak na břiše, tak i na zádech. Z praxe je nošení na břiše pohodlné tak do hmotnosti dítěte do 10 kg. Těžší děti můžete pohodlněji nosit na zádech. Nosítko je skladné, má jen 800 g, snadno ho sbalíte do tašky.

Součástí je i odepínací kapucka, která podpírá hlavičku dítěte při spaní a chrání ho proti sluníčku a větru.
Manipulace s nosítkem je snadná, zvládnete to sama. Nosítko nastavíte podle dítěte, zapnete ho kolem svého pasu, nandáte miminko a ramenní popruhy, zapnete a jdete :). Na bederním pásu je malá kapsa, kam můžete schovat drobnosti.
Splňuje (dokonce i překračuje) bezpečnostní standardy. Pokud nosítko budete chtít časem prodat, prodáte ho se ztrátou jen pár stokorun, na ceně moc neklesá.

Tula Free to Grow Blossom

 

Na trhu je tento typ sice krátce (od roku 2017), ale mezi rodiči je čím dál tím populárnější. Oblíbila si ho i herečka Andrea Růžičková. Mrkněte na její video pro Feedo.cz.

Jaké jsou nevýhody nosítka Tula Free to Grow?

Nevýhodou je vyšší cena. Na druhou stranu je nosítko kvalitní (až luxusní), ručně vyráběné, pohodlné jak pro dítě, tak i rodiče a vydrží po celé rostoucí období. Bederní pás mi příjde trochu tvrdší, než u jiných nosítek.

Máte-li dítě v nosítku, musíte dávat pozor, abyste nezakopli a neupadli. Ale to se týká všech nosítek obecně.

A jak se nám s nosítkem Tula Free to Grow cestovalo?

Celkově jsem byla s nosítkem spokojena a vlastně nechápu, jak jsem si do té doby vystačila jen s kočárkem :) ). I když jsme s kočárkem mohli až k letadlu, dala jsem si Niky do nosítka už na letišti. Bála jsem se, jestli se ji tam bude líbit, ale vůbec neprotestovala, tak jako bývá zvykem v kočárku. Miminka mají těšný kontakt rádi. Nosítko se osvědčilo i v letadle. Držet dítě několik hodin v náručí není žádný med. Nejvíc jsem ho ocenila při našich výletech po ostrově (do města a obchodů a na procházky na pláž).

Nosítko pro děti Tula Free to Grow Blossom

Nosítko pro děti Tula Free to Grow Blossom

Parametry nosítka Tula Free to Grow:
Materiál: Ručně vyrobený prodyšný a lehký kepr (OEKO-TEX® Standard 100)
Údržba: Lze prát v pračce na cyklus ruční praní
Rozměry panelu: 13 – 38 cm (šířka), 28 – 43 cm (výška)
Rozměry bederního pásu: 13 cm (výška), 69 – 145 cm (délka)
Vhodné pro děti od narození
Nosnost: do 20,4 kg
Hmotnost: 0,8 kg

Jaké další typy nosítek nabízí značka Tula?

Pokud nepotřebujete rostoucí nosítko od narození, můžete ještě zakoupit typ Tula Standard, který je vhodný pro miminka od 4 měsíců a více. Pro větší batolata, které mají hmotnost od 11 kg do 27 kg a měří min. 80 cm a více můžete koupit typ Tula Toddler. Je vhodný pro děti od cca 18 měsíců do 4 let.

5/5 - (3 hlasů)

Jaký je váš názor?