Waze aplikace upozorní řidiče i na policejní hlídky

Kromě povinných respirátorů je v Česku v souvislosti s epidemií covid-19 
dočasně zakázáno i cestování mezi okresy (bez vážného důvodu). V poslední době kvůli tomu potkáváme na silnicích policejní hlídky. Existují však aplikace, které řidiče upozorní na to, kde se nachází policejní hlídky a řidič se může s předstihem na setkání s nimi minimálně psychicky připravit. Aplikace také ukazují, kde přesně končí hranice okresů.

Aplikace Waze vás upozorní na policejní hlídky

Kde tedy zjistit, kde se nachází policejní hlídka? Jednou z aplikací v kterých můžete sledovat policejní hlídky je aplikace Waze. Tato aplikace je oblíbená po celém světě včetně Česka.

Aplikace Waze v sobě kombinuje klasickou navigaci a sociální síť, která funguje na základě nahlašování různých příhod na silnici. Ať už se jedná o dopravní nehodu, zhoršený stav vozovky nebo setkání s policejní hlídkou. Informace jsou aktuální a spolehlivé. Před tím, než vyrazíte na cestu doporučujeme aplikaci stáhnout a zkontrolovat detaily o vaší trase. Budete mít skvělý přehled o tom, co vás na cestě čeká.

Policie o aplikaci dobře znají, ale nějak speciálně proti ní nebojují. Pokud policejní hlídka zjistí, že se informace o její pozici nachází např. v této aplikaci, přesune se na jiné místo.

Google mapy jako alternativa Waze

Waze však není jedinou aplikací, která vás na policejní hlídky upozorní. Vyzkoušet můžete i klasickou aplikaci Google Maps, která má podobné funkce a snaží se aplikaci Waze konkurovat. Ačkoliv je v současnosti Waze v tomto směru stále využívanější aplikací, Google Maps má výhodu v tom, že nepotřebuje získávat data přímo od uživatelů, ale stačí mu k tomu samotný pohyb uživatele, díky čemuž může zaznamenat kolony a dopravní nehody sám.

Potřebujete opustit okres?

Okres můžete opustit z vážných důvodů. Stáhněte si formulář pro opuštění okresu nebo čestné prohlášení. Z jakých důvodů můžete okres opustit zjistíte v našem článku.

Formuláře pro opuštění okresu ke stažení

Vyplňte snadno přímo v PDF a vytiskněte.
4.5/5 - (4 hlasů)

Jaký je váš názor?