Za ztracené i zpožděné zavazadlo máte nárok na odškodnění!

Zažili jste čekání na letišti u zavazadlového pásu a stejně jste se svého kufru nedočkali nebo bylo zavazadlo poškozené? Mrkněte se, na jaké odškodnění máte nárok.

Zpožděný či zrušený let není nic příjemného a dle zákona máte nárok na odškodnění ve výši až 600 eur. Věděli jste ale, že finanční kompenzace Vám stejně tak náleží i v případě, že jste do cílové destinace doletěli bez jakýchkoli problému, ale Vaše zavazadlo bylo během letu poškozeno nebo ztraceno? V tomto případě výše odškodnění závisí na míře poškození konkrétního zavazadla a v případě ztracení taktéž i na jeho obsahu.

Kompenzace za ztracené zavazadlo

Zažili jste hodinové čekání na letišti u zavazadlového pásu a stejně jste se svého kufru nedočkali? Může se jednat o zpožděné zavazadlo a v takovém případě by Vám měl dopravce zabezpečit jeho dopravu až na místo Vašeho pobytu, a to zcela zdarma. Mohli byste totiž čekat nejen hodiny ale třeba i dny či dokonce týdny.

Pokud se v této situaci ocitnete máte nárok zpožděné zavazadlo reklamovat. Důležité je však nepromeškat lhůtu 21 dní od chvíle, kdy Vám bylo doručeno. Reklamaci je nutné dopravci doručit písemnou formou. Nejlepší variantou je vyplnit speciální protokol o nepravidelnosti při přepravě zavazadel bez zbytečného odkladu přímo na letišti.

Vaše zavazadlo se už stává ztraceným ve chvíli, kdy je od příletu zpožděné více než 21 dní.

Právě v tomto okamžiku Vám vzniká dvouletý nárok na jeho náhradu včetně veškerého obsahu.

Posoudit případ ZDARMA

Kompenzace poškozeného zavazadla

Výjimečnou situací není bohužel ani okamžik, kdy si zavazadlo sice vyzvednete hned po příletu, ale zjistíte, že je poškozené. V tomto případě máte na reklamaci poškozeného zavazadla zákonem stanovenou 7 denní lhůtu od příletu, ale není na co čeka. Ideálně ho reklamujte přímo na letišti. Výše kompenzace je pak u každého zavazadla individuální podle míry jeho poškození.

Za ztracené či poškozené zavazadlo můžete získat maximálně 38 tisíc Kč.

Pokud jste se i vy ocitli v situaci, kdy bylo Vaše zavazadlo poškozené nebo dokonce ztracené, doporučujeme obrátit se pro pomoc na společnost Vaše nároky.cz, která Vám s řešením případu a vymožením finančního odškodnění pomůže.

Posoudit případ ZDARMA
4/5 - (2 hlasů)

Jaký je váš názor?