10 tipů na nejlepší zábavní parky v Německu

Zábavní parky v Německu jsou skvělým místem, kde si užijete pořádnou dávku zábavy, dobrodružství a adrenalinu. Zábavní park najdete v každé spolkové zemi Německa, někde je jich dokonce více jako třeba v Bavorsku a ani to do nich nebudete mít z Česka tak daleko. Pokud nevíte kam vzít rodinu na víkend, mrkněte se na našich 10 tipů na nejlepší zábavní parky v Německu.

1

Legoland Deutschland Resort

Legoland leží na půl cesty mezi Mnichovem a Stuttgartem u městečka Günzburg. V Legolandu zažijete zábavu a adrenalin bez ohledu na věk. Můžete se těšit na různé atrakce, horské dráhy, podmořský svět nebo impozantní modely z lega. Cena online vstupenky je 39,5 eur bez ohledu na věk. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Doporučujeme vzít pro děti náhradní oblečení, u spousty atrakcí je voda. Pokud máte čas, udělejte si do Legolandu alespoň dvoudenní výlet, který můžete spojit i s návštěvou Mnichova nebo s nákupy v outletech. Otevírací doba je většinou každý den od 10:00 do 19:00 hodin.

Autem z Prahy4,5 h
1 denní vstup39,50 eur
Parkování6 eur
Děti zdarmado 3 let
2

Tropical Islands

Tropical Islands patří mezi největší kryté aquaparky na světě a jsou největším evropským tropickým resortem. Nachází se 70 km jižně od Berlína a z Prahy do něj dojedete autem za 3 hodiny. Tropical Islands nabízí krytý deštný prales, wellness zázemí a bazén ve tvaru laguny. Nechybí tu umělá pláž a největší vodní tobogán v Německu. V rezortu se můžete i ubytovat. Děti do 5 let mají vstup zdarma. V rezortu dostanete náramek, kam se vám budou načítat všechny peníze. Útratu zaplatíte až po odchodu z rezortu kartou. Doporučujeme vstupenky kupovat online, kde získáte výhodnější cenu (zejména pro rodiny).

Autem z Prahy3 h
1 denní vstup39,5 eur
Parkovánízdarma
Děti zdarmado 5 let

50% sleva

Na cestovní pojištění od AXA

Kliknout pro slevu
3

Europa Park

Europa park je největším zábavním parkem v Německu a jeho výhodou je, že je narozdíl od většiny jiných otevřený i přes zimu. Europa Park najdete poblíž městečka Rust u hranic s Francií, takže je třeba počítat s dlouhou cestou autem. Europa Park je rozdělen do patnácti částí se specifickou architekturou gastronomií podle dané evropské země. V Europa parku je nespočet horských drah, vodní park, 4D kino a spoustu dalších atrakcí. Vyzkoušet můžete jednu z nejrychlejších horských drah na světě. Navštívit zimní stadion s lední show nebo středověkou restauraci. Děti do 12ti let, které mají v den návštěvy narozeniny mají vstup zadarmo (stačí to prokázat pasem nebo jiným průkazem).

Autem z Prahy6 h 30m
1 denní vstup55 eur
Parkování7 eur
Děti zdarmado 4 let
TIP

Některé parky jsou autem daleko, vyražte na několik dní a ubytujte se v okolí.

4

Heide Park

Heide Park najdete poblíž města Soltau, 60 km jižně od Hamburku a užijí si v něm zábavu dospělí i děti. Patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Německu a nabízí asi 50 atrakcí včetně unikátu - svezení na největší dřevěné horské dráze na světě. Oblíbená je i adrenalinová atrakce Scream s volným pádem ze 71 metrů a rychlostí 100 km/hod. Pokud máte rádi spíše klidnější zábavu, můžete se mrknout na show s delfíny nebo pirátské představení.

Autem z Prahy6 h 30m
1 denní vstup55 eur
Parkování7 eur
Děti zdarmado 4 let
5

Playmobil Fun Park

Playmobil Fun Park leží 15 km od Norimberku, takže do něj můžete vyrazit i na otočku. Park je plný hraček Playmobil (německých "Igráčků") a je ideální pro rodiny s dětmi od 4 -10 let. V parku je pirátské jezero, hrad a zámek, westernové městečko, dinopark, minigolf a různé atrakce a skluzavky. Ve vedlejším městě se dokonce hračky Playmobil vyrábějí.

Autem z Prahy3 h 15m
1 denní vstup10 eur
Parkování1 - 3 eur
Děti zdarmado 3 let
6

Bayern Park

Bayern Park leží kousek od českých hranic, mezi Pasovem a Řeznem. V zábavním parku je přes 80 atrakcí, ideálních pro děti od 4 let do 14 let, ale zabaví se tu i malé děti v batolecí vesničce. Nechybí tu ani ZOO, horská dráha, dětská vláček pro nejmenší nebo rafting na divoké řece.

Autem z Prahy3 h 25m
1 denní vstup25 eur
Parkovánízdarma
Děti zdarmado 100 cm
7

Phantasialand

Phantasialand najdete u města Brühl kousek od Kolína nad Rýnem. Patří mezi nejlepší evropské zábavní parky. Park je rozdělen do 6 částí a každá má své specifické atrakce a kulisy. K nejoblíbenějším atrakcím patří horská loopingová dráha Black Mamba, divoká řeka River Quest, důlní vláček Colorado Adventure nebo 4D kino. V parku nechybí ani atrakce pro nejmenší. Odpočinout si zase můžete u různých show.

Autem z Prahy7 h 20m
1 denní vstup33,5 eur
Parkování7 eur
Děti zdarmado 7 let
8

Erlebnispark Tripsdrill

Nedaleko Stuttgartu najdete ve městě Cleebroon zábavní park Tripsdrill, který se od jiných německých zábavních parků hodně liší, ale přesto si v něm užijete spoustu zábavy. Park byl postaven již v roce 1929 a je tak nejstarším zábavním parkem v Německu. Projet se můžete na dřevěné horské dráze. Místo klasických vozíků budete jezdit třeba ve středověkých sáních nebo vanách. V parku můžete vyzkoušet více jak 100 atrakcí, vodní atrakce, volný pád z výšky 15 m, horské dráhy nebo navštívit dětskou zoo. Krmit zde můžete vlky i medvědy. Dospělí mohou navštívit Vinnarium, muzeum vína s možností degustace vín.

Autem z Prahy4 h 45 m
1 denní vstup35,5 eur
Parkovánízdarma
Děti zdarmado 4 let
9

Churpfalzpark

Churpfalzpark leží u městečka Cham kousek od českých hranic. Je asi nejbližším parkem od nás. Zabaví se v něm zejména menší děti, které mohou vyzkoušet jízdu v kočáře, dračí dráhu, autodrom, čtyřkolky, trampolíny a kolotoče, mini volný pád nebo zrcadlový labyrint. Ačkoliv je park pro menší děti, je rozlohou větší než Legoland. Park je zajímavý také svou květinovou zahradou a je ideální i pro procházky s kočárkem. Doporučujeme dětem přibalit s sebou náhradní oblečení kvůli vodním atrakcím. Park je otevřen v období od dubna do října. V den narozenin dítěte (ve věku 3-13 let) má dítě vstup zdarma. Vstupenky není možné objednat online, pouze u pokladny na místě nebo rezervovat předem na emailu info@churpfalzpark.de. Pro Čechy je k dispozici telefonní linka s českým operátorem +49 15110621305.

Autem z Prahy2 h 38 m
1 denní vstup20 eur
Parkovánízdarma
Děti zdarmado 3 let
10

Hansa-park

Hansa-park je dalším německým zábavním parkem, vhodným pro menší děti a najdete ho 80 km od Hamburku. V parku je spoustu atrakcí jako jsou horské dráhy, vodní dráhy, kolotoče, lanová centra, 4D kina, laserová show i živá představení se zvířátky.

Autem z Prahy7 h 10 m
1 denní vstup39,5 eur
Parkovánízdarma
Děti zdarmado 4 let

AŽ 50%! SLEVY

SROVNÁNÍ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ.
Zobrazit
5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?