Erawen

Erawan je v pořadí dvanáctým thajským národním parkem. Park se rozkládá v horské oblasti na 550 km2 a nachází se v západní části Thajska v provincii Kanchanaburi.

Erawan národní park Thajsko

Název parku (Erawan) je odvozen od tříhlavého bílého slona z hinduistické mytologie. Zdejší příjemné a stálé klima zajišťuje skvělé podmínky pro mnoha druhů živočichů od savců až po obojživelníky a plaze. Při troše štěstí zde můžete zahlédnout slony, gibony, veverky, tygry, zajíce i kobry.

V tomto parku se nacházejí také jedny z nejkrásnějších vodopádů v celém Thajsku, proto zdejší vodopád určitě navštivte. Tento smaragdově zelený vodopád je tvořen sedmistupňovou kaskádou vodopádú a jezírek. Přes několik krásných stezek se můžete dostat až k 6. stupni, pokud by jste chtěli až nahoru, budete muset vyšplhat po skále. Obtížný výstup však za ten pohled stojí.

Kromě vodopádu můžete v parku Erawan navštívit krasovou jeskyni Pra That, která vás učaruje svými krápníky. Tato jeskyně se nachází 12 kilometrů od vstupu do parku. Navštívit můžete ale i další tři jeskyně Mi, Rua nebo Wang Bahdan.

Jak se vám líbí tohle místo?