Varadero

Varadero je jedno z nejpopulárnějších turistických letovisek na Kubě, které se rozprostírá na poloostrově asi 100 km východně od Havany v provincii Matanzas.

Varadero - nejoblíbenější letovisko na Kubě

Varadero si nenechte ujít

Varadero bylo původně malou rybářskou vesničkou, která se rozrostla v největší turistické letovisko na Kubě. Původně bylo určené pro rekreaci movitých Američanů, kteří sem v 50. letech jezdili za odpočinkem. Dnes je pro mnohé rájem na zemi, který poskytuje vše co od dovolené očekáváte.

Návštěvu Varadera by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Kuby, přesto však Varadero má se skutečnou Kubou jen málo společného.

Možná proto je Varadero označováno za turistický stát ve státě. Jedná se o komplex, který je přístupný pouze zahraničním turistům a Kubáncům, kteří zde pracují. Obyčejní Kubánci sem přístup nemají. Letovisko je spojené s pevninou mostem. Na úzkém poloostrově se nachází dvacetikilometrová bílá písečná pláž, která patří mezi deset nejkrásnějších plážích v Karibiku a tyrkysově modré moře s korálovými útesy.

Letovisko je obklopené lagunou a pyšní se řadou moderních hotelů, restaurací, barů, kaváren nákupních center i zábavních středisek, jako je ZOO plná krokodýlů nebo delfinárium. V neposlední řadě se zde nacházejí tenisová a golfová hřiště, potápěčská centra a bohatá nabídka nočního života.

Jak se vám líbí tohle místo?