AirBNB a levné ubytování

AirBNB.com je už delší dobu trnem v oku všech ubytovacích zařízení jako jsou hotely, penziony nebo hostely. StartUp byl založen v roce 2008 a od té doby získal mnoho uživatelů, nedávno internetem také proběhla zpráva, že AirBNB kupuje společnost provozující server Expedia.com. Statistické údaje ale zní jasně, k 7. lednu 2015 už tento portál inzeroval přes 34 tisíc měst a 190 zemí *1.

Co tedy AirBNB je?

AirBNB je internetová služba, zobrazující jednotlivé hostitele a jejich objekty ve 190 zemích světa *1, které je možné využít k ubytování. I vy můžete na AirBNB nabídnout svůj nevyužitý pokoj, byt či dům k pronájmu. Nejedná se však o populární couchsurfing, jelikož je služba placená, avšak v mnohých případech je ubytování levnější než u hotelů.

TIP

Před uskutečněním samotné rezervace napřed prozkoumejte okolí pomocí služby Google StreetView. Pokud je tedy v lokalitě služba dostupná :-). Ujasníte si tak, kde jsou zastávky MHD, obchod s potravinami, doktor či další objekty, které potřebujete. V profilu na AirBNB je také potřeba mít nastavenou profilovou fotografii s vaší osobou či osobami, kteří cestují s vámi. Pokud ji nemáte, může ji po váš hostitel dodatečně chtít.

V čem jsou výhody?

  • na AirBNB funguje system ověřeného hodnocení
  • hodnocení se týká jak hosta, tak hostitele
  • poznání místních obyvatel a jejich kultury
  • poznání autentického prostředí, ve kterém žijí
  • možnost poznat lépe zemi díky místním obyvatelům
  • při včasném výběru podstatně lepší cena
  • přímá komunikace s hostitelem a možnost využít hostitele jako průvodce (je možnost se dostat i na místa, kam například může jen hostitel)

Jak se platí?

Po ověření volného termínu je možné vybraný objekt rezervovat. AirBNB obstarává systém placení a zároveň celou částku zadrží, dokud váš pobyt neskončí. Peníze jsou tedy na vaší kartě blokovány do skončení pobytu. Pokud by se vyskytly potíže, AirBNB může vrátit peníze nebo vykompenzovat ztrátu jiným způsobem, například slevou.

Zdroj *1: Wikipedia / https://cs.wikipedia.org/wiki/Airbnb
4.9/5 - (1696 hlasů)