Moře v Bulharsku

Černomořské pobřeží je hlavním důvodem, proč si Bulharsko každoročně vybírá jako cíl své dovolené čím dál větší počet turistů. Bulharské pobřeží má délku 378 kilometrů a má skutečně co nabídnout, setkáte se zde jak s kvalitními písečnými plážemi, tak i s divokým skalnatým pobřežím.

Zobrazit zájezdy do Bulharska

Jaké je Černé moře

Černé moře ocení zejména rodiny s malými dětmi.

Vstup do moře je většinou pozvolný a voda má jen nízký obsah soli. Černé moře je bohaté na mořskou faunu a floru, avšak žádní nebezpeční živočichové jako jsou jedovaté ryby nebo ježci vás zde ohrožovat nebudou.

Teplota moře v Bulharsku

Průměrná teplota moře se v Bulharsku v létních měsících pohybuje kolem příjemných 22 - 23°C, často ale teplota moře dosahuje až 26°C.

Na co si dát při koupání pozor

Stálý příboj

Pro Černé moře je typický stálý příboj, proto se na některých místech můžete setkat i s několika metrovými vlnami. Před cestou si proto raději zjistěte podrobné informace o místě, na které se chystáte.

Na bezpečnost koupání v moři upozorňují na plážích barevné vlajky.

Zelená vlajka symbolizuje mírní vlny a neomezené koupání, žlutá vlajka upozorňuje na střední vlny, vyžadující vaší zvýšenou ostražitost a červená vlajka zakazuje vstup do moře kvůli nebezpečným vlnám.

Většina návštěvníků tyto vlajky respektuje a řídí se jimi, nicméně pořád je zde velká část turistů, zejména těch českých, kteří zákazy koupání vesele ignorují.

Spodní proudy

V tomto ohledu je tak třeba zmínit ještě nebezpečné spodní proudy, které mají při těchto velkých vlnách značnou sílu. Mohou rychle a nečekaně odnést od pobřeží i dobré plavce.

Šrípalky a medúzy

Čas od času se mohou v moři objevit hejna tzv. štípalek, která vás mohou nepříjemně poštípat.
Tito malý 1 - 2 cm velcí živočichové žijí v Černém moři již dlouho a nejsou ničím neobvyklým. Často se líhnou ve velmi teplém a klidném moři bez vln, ve kterém obvykle zůstanou na dobu asi jednoho nebo dvou dnů.

Kromě štípalek se na některých místech mohou objevit i medúzy, ne všechny vás ale mohou žahnout.

3.5/5 - (30 hlasů)