Alza chystá domácí test na koronavirus

Největší český internetový prodejce Alza.cz ve spolupráci s distributorem LOMINA AG chystá prodej testu pro rychlé domácí otestování na koronavirus (COVID-19). Již brzy tak bude možné otestovat se na koronavirus doma. Test funguje na základě detekce protilátek COVID-19 i z krve. Výsledek uvidíte za 3 minuty po aplikaci vzorku.

Kdy bude test na koronavirus v prodeji?

Alza.cz chce přivést do České republiky celkem 52 000 kusů a 2 tisíce kusů věnuje na charitativní účely. Viz informace na webu Alza.cz. Momentálně se čeká na schválení českých státních úřadů (nebo jiné země EU), tak aby získat potřebnou certifikaci. Jakmile bude tento výrobek schválen, Alza.cz spustí možnost předobjednávek a zahájí prodej. Produkt může být v prodeji do 10 dní od schválení (test v tuto chvíli není fyzicky v Evropě).

TIP

Domácí test na Covid koupíte ve vybraných lékárnách a e-shopech. Mrkněte, které to jsou.

Kolik bude test na koronavirus stát?

Cena zatím není pevně stanovená. Alza orientačně uvádí cenu 400 Kč za test (v balení je celkem 5 ks testu). Celé balení by mělo tedy vyjít na cca 2000 Kč.

Kdy test použít?

Test je vhodné použít ve chvíli, kdy má testovaný zvýšenou teplotu s příznaky podobající se chřipce. Alza upozorňuje, že je test pouze orientační. Je nutné se řídit  instrukcemi Ministerstva zdravotnictví ČR.

V případě pozitivního výsledku je nutné otestování v odběrné laboratoři.

Alza.cz již produkt zalistovala.

Hlídat dostupnost v ČRHlídat dostupnost na Slovensku


4.7/5 - (3 hlasů)

Jaký je váš názor?