Ubytování v Turecku - možnosti, ceny

Turecko je rájem pro cestovatele cestující na vlastní pěst a tzv. baťůžkáře, kteří chtějí poznávat krásy země za minimální náklady. Turecko je v tomto ohledu ubytování dobře zařízené a nějaké to ubytování většinou není problém sehnat.

Ubytování v Turecku

Omrknout ubytování on-line

Turecké hotely

Kvalitu a druh ubytování můžete vybírat z široké nabídky cestovních kanceláří nebo si zarezervovat ubytování na internetových stránkách konkrétního hotelu.

Ubytování v hotelů je možné sehnat i přímo na místě, s tím by neměl být problém. V oblíbených turistických lokalitách, jako je např. Istanbul je lepší ubytování shánět ráno, večer již bývá plno a nemůžete si tolik vybírat. Pokud budete hledat ubytování na místě, může vás ubytování vyjít velmi levně a to již od pár stovek korun (cca 200 Kč) za noc. Ceny na recepci bývají totiž označeny jako nejvyšší a proto můžete zkusit smlouvat, vše záleží na osobním jednání.

Nejnižší kategorie hotelů jsou označeny dvěmi hvězdičkami, v takovém hotelu ale nemusí být samozřejmostí klimatizace. Hotely s třemi a více hvězdičkami již mívají vlastní bazén a služby jako půjčení lehátek a slunečníků zdarma.

Turecké penziony

Méně nároční cestovatelé mohou využít nabídky ubytování v penzionech. Ubytování v tureckých penzionech je na dobré úrovni a není problém sehnat ubytování na místě i v oblíbených oblastech. Výhodou ubytování v penzionech je jejich nízká cena.

Turecké kempy

V oblastech s vyšším výskytem turistů můžete narazit na kempy, zejména to platí pro západní část Turecka. Ceny jsou opravdu velmi nízké a odvíjejí se od vybavení a úrovně kempů.

Jaký je váš názor?