Seychely počasí - kdy jet na Seychely

Seychelské podnebí je tropického charakteru ovlivnění oceánem. Počasí je po celý rok většinou neměnné a proto vás nepřekvapí náhlé teplotní rozdíly. Denní teploty se celoročně pohybují v rozmezí 25°C až 30°C. Teplota vody se pohybuje okolo 25° až 27°C.

Nejteplejšími měsíci je březen a duben, v tomto období proto navštíví Seychely nejvíce turistů.

Pro tuto oblast je typický velký úhrn srážek, které se v průměru pohybují kolem 3 000 mm za rok. Většinou se ale jedná o náhlé několika minutové srážky, po kterých opět vysvitnou sluneční paprsky a rozzáří se okolní zeleň. Monzunové deště přicházejí od listopadu do února.

Protože se souostroví nachází v blízkosti rovníku mimo bouřkovou oblast, nehrozí na Seychelách velké tropické bouře a cyklóny.
Větrnější počasí (většinou se jedná jen o lehký příjemný vánek) očekávejte v období mezi říjnem a březnem, kdy vanou severozápadní pasátní větry. Po zbytek roku panuje takřka bezvětří.

Z celého roku je nejchladnějším měsíc červenec a srpen. Teplota v tomto období však zřídkakdy klesne pod 24°C.

Od května do září zde panuje jasno a sušší klima, vlhkost vzduchu dosahuje až cca 80%.

Kdy jet na Seychely?

Seychelské ostrovy můžete díky jejich ideální poloze navštívit prakticky po celý rok. Jen některá období jsou více vhodnější pro provozování různých aktivit než jiná. Například pokud se chcete věnovat potápění, šnorchlování nebo plavání je vhodné navštívit Seychely v přechodných obdobích (tzn. na konci dubna nebo listopadu), kdy je moře klidnější, s dobrou viditelností. Pro pěší turistiku je zase vhodnější sušší období od května do září.

Jaký je váš názor?