Moře a pláže v Tunisku

Pláže v Tunisku

Mnoho turistů si vybírá Tunisko kvůli dlouhým písečným plážím a teplému moři. Většina tuniských pláží nacházejících se na jižnějším pobřeží je tvořena jemným zlatavým pískem. Na severu země ale naleznete i pláže skalnaté nebo skalnato-písečné s bohatým mořským životem. Severní pobřeží např. letovisko Tabarka ocení nadšenci potápění. Místní útesy patří mezi nejkrásnější v celém Tunisku.

Určitou nevýhodou tuniských pláží je jejich přeplněnost v hlavní sezoně. V červenci a v srpnu tak můžete mít v pozdějších hodinách problém se sháněním lehátek nebo slunečníků.

Přeplněným plážím se vyhnete, pokud se vydáte do méně frekventovaných turistických středisek nebo se vydáte na jednu z odlehlejších prázdných pláží.

Široké pláže v okolí turistických středisek na východě země a na Djerbě jsou díky svému pozvolnému vstupu do moře vhodnější pro rodiny s dětmi než pláže na severu země, kde moře dosahuje větších hloubek již kousek od břehu.

Na většině pláží se nacházejí slaměné slunečníky, jejichž použití je zdarma. Za půjčení lehátek je obvykle vybírán poplatek. V některých hotelech je použití lehátek v ceně pobytu.

Na spoustě tuniských plážích se můžete vedle opalování i skvěle bavit! Nabídka sportovního vyžití je opravdu pestrá, protože teplé klima a krásné moře je přímo ideální k provozování celé řady vodních sportovních aktivit.

Jižní pobřeží je vhodným místem zejména pro windsurfing. Na plážích můžete i zkusit parasasailing, velmi zábavná je jízda na vodním skútru a na vodním banánů. Pokud chcete spíše relaxovat, můžete si vypůjčit šlapadlo, malý katamarán, kanoi nebo se projet na velbloudu. Pro malé děti jsou zase animátoři pořádány nejrůznější soutěže a hry.

Moře v Tunisku

S čistotou moře to není v Tunisku příliš slavné, do Karibiku má daleko, ale zas tak hrozné to také není. Menší problém může nastat v odpoledních hodinách, kdy může být voda kvůli víření písku od vln zakalená. V případě, že vane vítr od moře směrem na pobřeží můžete narazit ve vodě a na pláži na chaluhy. Každý lepší hotel se ale stará o jejich úklid. Občas můžete v moři narazit i na medúzy, které se k pobřeží dostanou většinou s bouřkou.

Teploty moře se v červenci a v srpnu pohybují kolem krásných 23 – 25°C. Moře je příjemně teplé i na podzim, v září má voda ještě 24°C a v říjnu 22°C. V listopadu teplota už klesá na 20°C.

Na koupání v moři je tak ideální období od května do října, ale může se lišit samozřejmě v závislosti na poloze cílové destinace. V jarních měsících bývá moře ještě studené.

Jaký je váš názor?